Průvodci

Děti se učí nápodobou. Se svými průvodci ve školce přes týden tráví často více času než se svou rodinou. Kolektiv laskavých a zkušených průvodců je základním stavebním kamenem naší školky.

Zázemí

Zázemím je pro nás okolní krajina, les, zahrada. Jsme celý den venku, kde se učíme, hrajeme si, jíme. Pevné zázemí máme v Pístech v maringotce a v Nymburce v jurtě, které nám slouží pro poobědový odpočinek.

V zázemí nemáme vodu ani elektřinu, používáme suchou kompostovatelnou toaletu.

Den venku

Školku máme otevřenou od 8.00 do 16.00.

Začínáme ranním kruhem a společným naladěním na celý den. Většinu dopoledne jsme na výpravě. Na výpravě se učíme, zpíváme si, povídáme si a pozorujeme krajinu, kterou procházíme. Po obědě odpočíváme v teple maringotky a jurty. Odpočinek a celkové zklidnění je pro nás důležité. Čteme pohádky, prohlížíme si knihy. Odpoledne hlavně tvoříme, máme prostor na vlastní volnou hru. 

Výpravy

Rádi se touláme krajinou nejen písteckými lesy a nymburskou nížinou. Často se vydáváme na výpravy do českých hor, poznáváme nové kouty naší země a učíme se o sebe postarat i mimo svůj domov.

Tradice

Ctíme koloběh roku a tradice s ním spojené. Rádi a často slavíme. Dožínky, dušičky, přástky, masopust, slunovrat. A všechny svaté. Václava, Martina, Lucii, Hromnice, Mikuláše. A narozeniny! Narozeninová spirála je naše nejoblíbenější oslava!

Komunita

Do školky přijímáme děti i s jejich rodiči. Do chodu školky je rádi zapojujeme, potkáváme se na společných akcích.

Ceník

Docházka do školky se hradí formou měsíčního členského příspěvku ve výši 4.800 Kč.

Nejmladším dětem z důvodů postupné adaptace umožňujeme částečnou docházku 2-3 dny v týdnu. Dvoudenní docházka stojí 3.000 měsíčně, třídenní docházka 4.000 měsíčně. 

Nepřijímáme děti, které by docházku do naší školky kombinovaly s docházkou do jiného zařízení.